Hakkımızda

Teknolojinin son yıllardaki hızlı gelişimi ve özellikle Dünya’yı etkisi altına alan COVİD-19 Pandemisi sebebiyle uzaktan eğitim zorunlu ve sık kullanılan bir durum haline gelmiştir. Pandemi sebebiyle, okullarda yüz yüze eğitimin gerçekleştirilemiyor ya da kısmen gerçekleştirilebiliyor olması uzaktan eğitimi vazgeçilmez kılmaktadır. Öyle görünüyor ki uzaktan eğitim artık hayatımızın bir parçası haline gelmiştir. Çocuklarımızın geleceği için bu eğitimlerin sağlıklı bir şekilde devam etmesini sağlamak zorundayız.

Ülkemiz de, bu durumu öğrenci ve öğretmenlerin, dolaylı olarak halkın sağlığını ön planda tutarak çeşitli önlemler almış ve okullarda gerçekleştirilen yüz yüze eğitime ara verilmiştir. Karar vericiler, bu süreçte eğitimin Eğitim Bilişim Ağı (EBA) üzerinden gerçekleştirilmesine karar vermişlerdir. Her ne kadar gelişmiş teknoloji kullanılıyor olsa da, 18 milyon öğrencinin tek bir internet sitesi üzerinden uzaktan eğitime bağlanabilmeleri çok zordur. Bu eğitimlerin gerçekleştirilmesi sırasında yoğunluğa bağlı olarak, aksamalar yaşanması olağan ve sık karşılaşılabilecek bir durumdur. Bu da eğitimin aksamasına, okul idaresi, öğretmen, öğrenci ve velilerin çeşitli sıkıntılar yaşamasına sebebiyet vermektedir. Bu durumda okul idarecileri ve öğretmenler çeşitli alternatif yollarla uzaktan eğitimin devam ettirilmesi için çaba sarf etmektedirler ancak bu yöntemler (Günlük ders tanımlamaları, her sınıfa ayrı ayrı şifre temini ve öğrencilere bu şifrelerin ulaştırılması, yoklama vb.), özellikle planlama ve uygulama noktasında zor ve zahmetli süreçleri de birlikte getirmektedir.


Biz ne yapıyoruz?

Çözüm üretiyor ve çok basit adımlarla EĞİTİME kaldığımız yerden devam ediyoruz.

  • Okulunuza özel bir internet sitesi oluşturuyoruz,
  • Okul idarecileri, öğretmen ve öğrenciler için üyelik tanımlıyoruz,
  • Gerekli ayarlamalar sizin adınıza firmamız tarafından yapılıyor (Bunun için sizden sadece kurum kodu, idareci ve öğretmen bilgileri ve e-okuldan excel tablosu şeklinde alınmış öğrenci listelerini talep ediyoruz ve sisteme tanımlıyoruz.)
  • Yüz yüze eğitimde olduğu gibi haftalık ders programı hazırlayıp siteye yüklüyorsunuz (idare tarafından) ve artık tek tuşla uzaktan her öğretmen ve öğrenci ders saatinde eğitime kesintisiz ve bekleme olmadan bağlanıyorsunuz.


Bu platform size ne fayda sağlayacak?

  • Uzaktan eğitim bir çile olmaktan çıkacak, sorunsuz ve kesintisiz olarak yüz yüze olduğu şekliyle devam edecek,
  • İdare gerçekleştirilen eğitimleri öğretmen bazında çevrimiçi olarak takip edebilecek, gerekirse derse katılıp izleyebilecek,
  • Öğretmenler sürekli ders tanımlaması yapıp öğrencilere ulaştırmakla zaman kaybetmeyecek, sadece üye girişi yapıp dersi başlat butonuna tıklayacak,


Luma NetteEgitim.NET

NetteEgitim.NET ile online kurslar, video dersler, webinar ve sanal sınıf etkinlikleriniz için hızlı, pratik ve ekonomik bir çözüm sunar. Dijital ders yayınlama, sınav, online ödeme gibi bir çok sistemin entegre olarak sunulduğu bir internet bulut servisidir. Şirketlerin, devlet kurumlarının, kursların, okulların, üniversitelerin ve özel öğretmenlerin ihtiyaçları düşünülerek geliştirilmiştir. Gelişmiş entegrasyon teknolojilerine sahiptir.

Kullanım Şartları Gizlilik Politikası

Copyright 2020 © Tüm hakları saklıdır.